ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАШ ЛІЦЕЙ

Кожен навчальний заклад, як і кожна людина, має власну дату народження,  власну долю. Державний навчальний заклад "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей" відзначий 53-ю річницю з дня заснування.

Історія ліцею  починається у далекому 1967 році. Економіка області та країни потребувала кваліфікованих робітників. Тому у березні 1967 року за сприяння тодішнього керівника району М.І. Починка на базі місцевої ПМК- 3 було відкрито будівельне училище №11. Його першим директором став Г.М. Лепікаш.

Приміщенням для нового навчального закладу став двоповерховий  напізруйнований будинок колишнього маєтку графа Ледуховського. За 2 тижні колектив працівників  зробив  усе для  того, щоб 30 березня 1967 року 114 юнаків та дівчат сіли за парти  нового навчального закладу. У світ будівельних професій їх вели майстри  виробничого навчання  Окаринський М.С., Трачук С.А., Молчанов В.А., Лемешко А.Р., Пекун Л.М. Теоретичне навчання проходило   у навчальних  кабінетах. Тут майбутніх майстрів  будівельної справи  зустрічали викладачі В.В.Грищук. Е.М.Котел, В.І.Макогон, В.І.Корчак, Б.В.Василюк, Ю.Ю.Довбня.

У січні  1968 року колектив училища очолив В.Ф.Василюк. Розвивалася матеріально - технічна  база закладу. Колектив поповнився новими спеціалістами, які  знали свою справу і вміли навчити учнів. Це Лесик Р.І., Козак В.І., Ткачук С.М., Бойко Л.М., Огороднік М.С., Щегельська І.А., Лукащук А.П., Фрідріх О.В.

25 лютого 1968 року  училище  випустило  перших кваліфікованих робітників: 57 мулярів, 29 теслярів.  Усі випускники направлені  на роботу  у місцеву ПМК та ПМК області. І зразу з'явилися хороші відгуки про їхню професійну майстерність.

Історія  розвитку навчального закладу нерозривно  пов'язана з історією Волочиська. Учні  та випускники  ліцею брали  та беруть найактивнішу участь у розбудові нашого міста та району.  Багато житлових будинків  та споруд громадсько - культурного призначення зберігають  тепло їхніх рук.

Навчальний заклад пережив роки економічної кризи та періоди революційних змін у системі професійно - технічної освіти і увійшов у нове cтоліття, готуючи висококваліфіковані кадри для молодої української держави. А їх  за 50 років випущено  понад  20 тисяч. Вони працювали і працюють на усьому пострадянському просторі і  в багатьох  країнах дальнього зарубіжжя...

У 1971 році колектив очолив  ентузіаст професійної освіти І.І.Лесик. У  цьому ж році починається будівництво гуртожитку їдальні, майстерні для малярних  та штукатурних робіт. Зводилися ці об'єкти своїми силами.

У вісімдесяті роки починається будівництво громадсько -  побутового комплексу, до якого увійшли актовий та спортивний зали, бібліотека із читальним залом, їдальня. Уведено в експлуатацію новий гуртожиток  на 360 місць.

За 50 років  діяльності навчального закладу кожне покоління педагогів  доклало чимало  зусиль для його становлення, вносило вагомий внесок у благородну справу навчання та виховання молоді.

З року в рік навчальний заклад розвивався,  постійно  зміцнював свої позиції, підтверджуючи право займати одне з провідних місць серед професійно - технічних навчальних закладів Хмельниччини, неодноразово  визнавався  кращим в області, заносився  на  обласну  Дошку пошани, нагороджувався почесними  відзнаками.

Ліцей живе не тільки своєю історією. Сучасне покоління вписує  свої золоті сторінки. Вони надійно несуть естафету звершень минулого і майбутнього, стають творцями краси сьогодення. Нещодавно з нагоди 25-річниці Незалежності України,спільним розпорядженням голів Волочиської райдержадміністрації та районної ради  колектив ліцею занесений на районну Дошку Пошани «Слава і гордість Волочиського районну»

Так сталося, що навчальний заклад неодноразово реформувався. В 1970 році училище перейменоване в міське  професійно - технічне училище №5, а в 2003 році у Волочиський професійний ліцей,  до складу якого  увійшло Волочиське ПТУ № 21.Очолив колектив новоствореного ліцею Фрідріх О.В.

Згодом у 2009 році шляхом  реорганізації було утворено Державний навчальний навчальний заклад "Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей" до якого увійшов Дзеленецький професійний аграрний ліцей.

З великою повагою і шаною згадують колеги та випускники про ветеранів педагогічної праці, які  зараз перебувають на заслуженому  відпочинку, а багато років свого життя віддали професійно - технічній освіті. Серед них - Р.І.Лесик, Ю.Ю.Довбня, Б.В.Василюк, М.К.Байдак, К.Є.Осадца, В.І.Корчак, Бойко Л.М. Л.П.Капелюшок, М.М.Суровцева, В.М.Іванініва , Г.А.Ротар, Г.Д.Качуровська, Н.В.Бондарчук, В.Д.Веретюк, М.Д.Махній , Г.Ф.Іщук , А.П.Крет, М.І.Собіщанська.

Сьогодні ДНЗ "Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей" – багатопрофільний потужний професійний  навчальний  заклад. Тут  працює високопрофесійний інженерно - педагогічний колектив  викладачів  та  майстрів виробничого навчання, який веде підготовку кваліфікованих робітників за 17 професіями для будівництва, машинобудівної і легкої промисловості, сільського господарства та сфери послуг.

Бачити своїх випускників - вихованців  не тільки справжніми   фахівцями, а й освіченими, гармонійно розвиненими людьми патріотами своєї держави - головне завдання для педагогічного  колективу ліцею. А прикладом для наслідування є колишні випускники навчального закладу, які виконують свій військовий обов’язок на Сході. На сьогоднішній день це більше сотні молодих чоловіків і хлопців, які свого часу закінчували Волочиський ліцей.

Ми підтримуємо зв’язки з нашими героями, пересилаємо їм подарунки, теплі речі, робимо обереги, пишемо листи. Часто запрошуємо воїнів – патріотів у гості і вони з радістю зустрічаються з нашими теперішніми учнями, дають поради, навчають і застерігають. Радіємо, коли наші хлопці повертаються додому живими  і здоровими. Нещодавно  орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено випускника ліцею 2003 року Юрія Стороженка.

Радіємо за наших героїв і разом з тим глибоко сумуємо, бо 2016році біля м. Авдіївки на Донеччині загинув випускник нашого ліцею 2007 року, уродженець с. Завалійки Олександр Павенський. Вічна пам’ять Герою.

Нехай мужність, героїзм і добро переборюють усі труднощі і негаразди.

Міцними стали плідні партнерські стосунки з роботодавцями. Колектив ліцею успішно співпрацює і вдячний за допомогу у створенні матеріально - технічної бази , наданні робочих місць для проходження виробничого навчання та практики колективам Волочиського машинобудівного заводу ПАТ " Мотор Січ " , МКП "Будсервіс", ПП "Волочиськбуд", ПП "Аграрна компанія - 2004", ТОВ "Агробізнес", ПП «ТРАНС–АВТО-Д», ТОВ «Агропромтехніка», санаторію "Райдуга", комбінату громадського харчування, багатьом приватним підприємцям регіону.

  Працівники та учні ліцею щиро вдячний за підтримку керівникам області та району, департаменту освіти та науки, міському голові Волочиська, керівникам новостворених ОТГ.

Особлива подяка народному депутату України Лабазюку С.П. та його благодійному фонду «Завжди поруч», депутатам обласної ради Чубару В.М. і Саланському А.М., які постійно турбуються про ліцей та його учнів.

Навчальний заклад готовий до подальшого задоволення потреб регіональної та національної економіки в кваліфікованих кадрах. Ми намагаємося не зупинятися у своєму розвитку , щоб кожен із наших випускників відчув свою значущість, міг гідно реалізувати свої здібності та набуті знання.